Side Meeting          
 On invitation only          
             
8:00 am
REGISTRATION
9:30 am
 

CORE NETWORK CORRIDORS IN PROGRESS:
The North Sea-Baltic Corridor

Thee 2.1

CORE NETWORK CORRIDORS IN PROGRESS:
The Scandinavian-Mediterranean Corridor

Thee 2.2

EU STRATEGY FOR ERTMS DEPLOYMENT:
BREAKING THROUGH

Thee 2.3

INLAND WATERWAYS AND PORTS:
KEY TO SUSTAINABLE MULTI-MODAL TRANSPORT

Hangar B

DEPLOYING ALTERNATIVE FUELS ON THE TEN-T: THE CORRIDORS LEADING THE WAY

Plenary Room

Dedicated project discussions : private investors/EIB consultations

Inflatable offices

 
 
 
 
 
11:00 am COFFEE BREAK
11:30 am

CORE NETWORK CORRIDORS IN PROGRESS:
The Rhine-Danube Corridor

Thee 2.1

MOTORWAYS OF THE SEA:
TOWARDS A DETAILED IMPLEMENTATION PLAN

Thee 2.2

MODERNISING
THE EUROPEAN SKY
(SESAR)

Thee 2.3

ERTMS PLATFORM
(ERA)

Arabica

 

 
 
 
 
 
1:00 pm UIC EVENT:
Global Rail Freight Conference 2016
 
5.00 pm
7:45 pm
             
  • REGISTRATION
    8:00 am - 9:30 am
  • CORE NETWORK CORRIDORS IN PROGRESS: The North Sea-Baltic Corridor
    9:30 am - 11:00 am
  • CORE NETWORK CORRIDORS IN PROGRESS: The Scandinavian-Mediterranean Corridor
    09:30 am - 11:00 am
  • EU STRATEGY FOR ERTMS DEPLOYMENT: BREAKING THROUGH
    9:30 am - 11:00 am
  • INLAND WATERWAYS AND PORTS: KEY TO SUSTAINABLE MULTI-MODAL TRANSPORT
    9:30 am - 11:30 am
  • DEPLOYING ALTERNATIVE FUELS ON THE TEN-T: THE CORRIDORS LEADING THE WAY
    9:30 am - 1:00 pm
  • EFSI SPEED DATING WITH COORDINATORS
    9:30 am - 1:00 pm
  • COFFEE BREAK
    11:00 am - 11:30 am
  • CORE NETWORK CORRIDORS IN PROGRESS: The Rhine-Danube Corridor
    11:30 am - 1:00 pm
  • MOTORWAYS OF THE SEA: TOWARDS A DETAILED IMPLEMENTATION PLAN
    11:30 am - 1:00 pm
  • ERTMS PLATFORM (ERA)
    11:30 am - 1:00 pm
  • DIGITAL INLAND WATERWAY AREA AND DIGITAL MULTI-MODAL NODES
    11:30 am - 1:00 pm
  • UIC Event
    1:00 pm - 7:45 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11:00 am
Weightlifting
11:00 am
1:00 pm
Kevin Nomak
12:00 pm
Weightlifting
12:30 pm
2:00 pm
Kevin Nomak
Weightlifting
12:30 pm
2:00 pm
Kevin Nomak
1:00 pm
Body works
1:00 pm
3:00 pm
Kevin Nomak
2:00 pm
3:00 pm
4:00 pm
5:00 pm
6:00 pm
Weightlifting
6:00 pm
7:30 pm
Kevin Nomak
Weightlifting
6:00 pm
7:30 pm
Kevin Nomak
7:00 pm

Monday

  • 6:00 pm - 7:30 pm

Tuesday

  • 6:00 pm - 7:30 pm

Thursday

  • 12:30 pm - 2:00 pm

Friday

  • 12:30 pm - 2:00 pm

Sunday

  • 11:00 am - 1:00 pm
  • 1:00 pm - 3:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11:00 am
Boxing
Boxing class
11:00 am
1:00 pm
Robert Bandana
Boxing
MMA beginners
11:00 am
1:00 pm
Robert Bandana
Boxing
Boxing class
11:00 am
1:00 pm
Robert Bandana
BoxingReaction time training with sparring partners.
12:00 pm
1:00 pm
Boxing
MMA all levels
1:00 pm
2:00 pm
Robert Bandana
Boxing
MMA all levels
1:00 pm
2:00 pm
Robert Bandana
2:00 pm
Boxing
Thai boxing
2:00 pm
3:00 pm
Robert Bandana
Boxing
Thai boxing
2:00 pm
3:00 pm
Robert Bandana
3:00 pm
4:00 pm
Boxing
Thai boxing
4:00 pm
5:00 pm
Robert Bandana

Monday

Tuesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:00 pm
Cardio Fitness
High impact
3:00 pm
3:45 pm
Mark Moreau
4:00 pm
Cardio Fitness
Low impact
4:00 pm
5:00 pm
Mark Moreau
Cardio Fitness
High impact
4:00 pm
5:00 pm
Trevor Smith
Cardio Fitness
Low impact
4:00 pm
5:00 pm
Mark Moreau
Cardio Fitness
High impact
4:00 pm
5:00 pm
Trevor Smith

Monday

Tuesday

Wednesday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 am
TEN-T Days 2016
Weightlifting
7:00 am
9:00 am
Kevin Nomak
8:00 am
9:00 am
10:00 am
11:00 am
12:00 pm
1:00 pm
TEN-T Days 2016
Beginners
1:00 pm
3:00 pm
Kevin Nomak
2:00 pm
TEN-T Days 2016
Weightlifting
2:00 pm
3:00 pm
Kevin Nomak
3:00 pm
TEN-T Days 2016
Advanced
3:00 pm
4:00 pm
Kevin Nomak
TEN-T Days 2016Advanced stamina workout.
TEN-T Days 2016
Intermediate
3:00 pm
4:00 pm
Kevin Nomak
TEN-T Days 2016
Beginners
3:00 pm
4:00 pm
Kevin Nomak
4:00 pm
5:00 pm
TEN-T Days 2016
Beginners
5:00 pm
6:30 pm
Kevin Nomak
TEN-T Days 2016
Advanced
5:00 pm
6:30 pm
Kevin Nomak
6:00 pm

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Saturday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 am
Open Gym
Open entry
7:00 am
11:00 am
Mark Moreau
Open GymOpen entry to the fitness room with wide variety of equipment.
Open Gym
Open entry
7:00 am
11:00 am
Mark Moreau
Open GymOpen entry to the fitness room with wide variety of equipment.
Open Gym
Open entry
7:00 am
12:00 pm
Mark Moreau
Open GymOpen entry to the fitness room with wide variety of equipment.
Open Gym
Open entry
7:00 am
9:00 am
Mark Moreau
Open GymOpen entry to the fitness room with wide variety of equipment.
Open Gym
Open entry
7:00 am
11:00 am
Mark Moreau
Open GymOpen entry to the fitness room with wide variety of equipment.
8:00 am
9:00 am
10:00 am
11:00 am

Monday

Tuesday

Thursday

Friday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 am
Zumba
Beginners
8:00 am
9:00 am
Emma Brown
Zumba
Advanced
8:00 am
9:00 am
Emma Brown
9:00 am
10:00 am
11:00 am
Zumba
Beginners
11:00 am
1:00 pm
Emma Brown
12:00 pm
1:00 pm
2:00 pm
3:00 pm
Zumba
Preschool class
3:00 pm
4:00 pm
Emma Brown
ZumbaBasic exercises for kids.
Zumba
Preschool class
3:00 pm
4:00 pm
Emma Brown
ZumbaBasic exercises for kids.
4:00 pm
5:00 pm
Zumba
Zumba dance
5:00 pm
6:30 pm
Emma Brown
Zumba
Advanced
5:00 pm
6:30 pm
Emma Brown
Zumba
Fitness and fun
5:00 pm
6:30 pm
Emma Brown
Zumba
Fitness and fun
5:00 pm
6:30 pm
Emma Brown
6:00 pm

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday