Plenary session
  Side Meeting
  On invitation only
 
8:00 am
REGISTRATION
 
9:00 am

JOURNALIST SEMINAR

Achter Glas

     
 
9:30 am


INLAND NAVIGATION WORKSHOP
GOOD NAVIGATION STATUS

Thee 2.1


 
10.00 am
JOURNALIST BRIEFINGS

Achter Glas

 

 

MEETING OF HEADS OF
ADMINISTRATION IN CHARGE OF
TRANSPORT

Distribution Hall

 
10:30 am


EXCHANGE OF EXPERIENCES ON CEF IMPLEMENTATION:
DIALOGUE WITH BENEFICIARIES

Plenary Room

 
 
 
   
 
12:00 am


DANUBE MINISTERIAL &
DANUBE DECLARATION SIGNATURE

Hangar B

 
 
 
 
1:00 pm

VIP LUNCH & Inland Waterways Show
Hangar B

LUNCH
Tabaksfabriek & Koffiefabriek

 
2:30 pm


GRAND OPENING

Plenary Room

 
 
3:15 pm


BOOSTING THE TRANS-EUROPEAN TRANSPORT NETWORK:
A NEW AGE TOWARDS SMART AND SUSTAINABLE MOBILITY

Plenary Room

 
 
4:00 pm COFFEE BREAK


INTERINSTITUTIONAL SESSION

Distribution Hall

4:30 pm


TEN-T CORRIDORS: FORERUNNERS OF A FORWARD-LOOKING EUROPEAN TRANSPORT SYSTEM

Plenary Room

 
 
 
 
 
 
 
6:30 pm
SSWISS EVENT DEDICATED TO THE GOTTHARD TUNNEL OPENING.
SWITZERLAND CONNECTS PEOPLE AND NATIONS IN EUROPE.
Van Nelle Fabriek
 
8:30 pm
 
 
  • REGISTRATION
    8:00 am - 9:00 am
  • MEETING OF HEADS OF ADMINISTRATION IN CHARGE OF TRANSPORT
    10:00 am - 12:00 am
  • JOURNALIST SEMINAR
    9:00 am - 10:00 am
  • JOURNALIST BRIEFINGS
    10:00 am - 12:00 am
  • INLAND NAVIGATION WORKSHOP - GOOD NAVIGATION STATUS
    9:30 am - 11:30 am
  • EXCHANGE OF EXPERIENCES ON CEF IMPLEMENTATION: DIALOGUE WITH BENEFICIARIES
    10:30 am - 1:00 pm
  • DANUBE MINISTERIAL & DANUBE DECLARATION SIGNATURE
    12:00 am - 1:00 pm
  • LUNCH
    1:00 pm - 2:30 pm
  • GRAND OPENING
    2:30 pm - 3:15 pm
  • BOOSTING THE TRANS-EUROPEAN TRANSPORT NETWORK: A NEW AGE TOWARDS SMART AND SUSTAINABLE MOBILITY
    3:15 pm - 4:00 pm
  • COFFEE BREAK
    4:00 pm - 4:30 pm
  • INTERINSTITUTIONAL SESSION
    4:00 pm - 6:30 pm
  • TEN-T CORRIDORS: FORERUNNERS OF A FORWARD-LOOKING EUROPEAN TRANSPORT SYSTEM
    4:30 pm - 6:30 pm
  • SWISS EVENT DEDICATED TO THE GOTTHARD TUNNEL OPENING. SWITZERLAND CONNECTS PEOPLE AND NATIONS IN EUROPE.
    6:30 pm - 8:30 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11:00 am
Weightlifting
11:00 am
1:00 pm
Kevin Nomak
12:00 pm
Weightlifting
12:30 pm
2:00 pm
Kevin Nomak
Weightlifting
12:30 pm
2:00 pm
Kevin Nomak
1:00 pm
Body works
1:00 pm
3:00 pm
Kevin Nomak
2:00 pm
3:00 pm
4:00 pm
5:00 pm
6:00 pm
Weightlifting
6:00 pm
7:30 pm
Kevin Nomak
Weightlifting
6:00 pm
7:30 pm
Kevin Nomak
7:00 pm

Monday

  • 6:00 pm - 7:30 pm

Tuesday

  • 6:00 pm - 7:30 pm

Thursday

  • 12:30 pm - 2:00 pm

Friday

  • 12:30 pm - 2:00 pm

Sunday

  • 11:00 am - 1:00 pm
  • 1:00 pm - 3:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11:00 am
Boxing
Boxing class
11:00 am
1:00 pm
Robert Bandana
Boxing
MMA beginners
11:00 am
1:00 pm
Robert Bandana
Boxing
Boxing class
11:00 am
1:00 pm
Robert Bandana
BoxingReaction time training with sparring partners.
12:00 pm
1:00 pm
Boxing
MMA all levels
1:00 pm
2:00 pm
Robert Bandana
Boxing
MMA all levels
1:00 pm
2:00 pm
Robert Bandana
2:00 pm
Boxing
Thai boxing
2:00 pm
3:00 pm
Robert Bandana
Boxing
Thai boxing
2:00 pm
3:00 pm
Robert Bandana
3:00 pm
4:00 pm
Boxing
Thai boxing
4:00 pm
5:00 pm
Robert Bandana

Monday

Tuesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:00 pm
Cardio Fitness
High impact
3:00 pm
3:45 pm
Mark Moreau
4:00 pm
Cardio Fitness
Low impact
4:00 pm
5:00 pm
Mark Moreau
Cardio Fitness
High impact
4:00 pm
5:00 pm
Trevor Smith
Cardio Fitness
Low impact
4:00 pm
5:00 pm
Mark Moreau
Cardio Fitness
High impact
4:00 pm
5:00 pm
Trevor Smith

Monday

Tuesday

Wednesday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 am
TEN-T Days 2016
Weightlifting
7:00 am
9:00 am
Kevin Nomak
8:00 am
9:00 am
10:00 am
11:00 am
12:00 pm
1:00 pm
TEN-T Days 2016
Beginners
1:00 pm
3:00 pm
Kevin Nomak
2:00 pm
TEN-T Days 2016
Weightlifting
2:00 pm
3:00 pm
Kevin Nomak
3:00 pm
TEN-T Days 2016
Advanced
3:00 pm
4:00 pm
Kevin Nomak
TEN-T Days 2016Advanced stamina workout.
TEN-T Days 2016
Intermediate
3:00 pm
4:00 pm
Kevin Nomak
TEN-T Days 2016
Beginners
3:00 pm
4:00 pm
Kevin Nomak
4:00 pm
5:00 pm
TEN-T Days 2016
Beginners
5:00 pm
6:30 pm
Kevin Nomak
TEN-T Days 2016
Advanced
5:00 pm
6:30 pm
Kevin Nomak
6:00 pm

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Saturday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 am
Open Gym
Open entry
7:00 am
11:00 am
Mark Moreau
Open GymOpen entry to the fitness room with wide variety of equipment.
Open Gym
Open entry
7:00 am
11:00 am
Mark Moreau
Open GymOpen entry to the fitness room with wide variety of equipment.
Open Gym
Open entry
7:00 am
12:00 pm
Mark Moreau
Open GymOpen entry to the fitness room with wide variety of equipment.
Open Gym
Open entry
7:00 am
9:00 am
Mark Moreau
Open GymOpen entry to the fitness room with wide variety of equipment.
Open Gym
Open entry
7:00 am
11:00 am
Mark Moreau
Open GymOpen entry to the fitness room with wide variety of equipment.
8:00 am
9:00 am
10:00 am
11:00 am

Monday

Tuesday

Thursday

Friday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 am
Zumba
Beginners
8:00 am
9:00 am
Emma Brown
Zumba
Advanced
8:00 am
9:00 am
Emma Brown
9:00 am
10:00 am
11:00 am
Zumba
Beginners
11:00 am
1:00 pm
Emma Brown
12:00 pm
1:00 pm
2:00 pm
3:00 pm
Zumba
Preschool class
3:00 pm
4:00 pm
Emma Brown
ZumbaBasic exercises for kids.
Zumba
Preschool class
3:00 pm
4:00 pm
Emma Brown
ZumbaBasic exercises for kids.
4:00 pm
5:00 pm
Zumba
Zumba dance
5:00 pm
6:30 pm
Emma Brown
Zumba
Advanced
5:00 pm
6:30 pm
Emma Brown
Zumba
Fitness and fun
5:00 pm
6:30 pm
Emma Brown
Zumba
Fitness and fun
5:00 pm
6:30 pm
Emma Brown
6:00 pm

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday